top of page

Projektanci

szpunar-fot-alicja-lesiak-(2)_optimized.jpg
_DSC8328-Edit.jpg

Nikodem Szpunar

Projektant, absolwent Wzornictwa na ASP w Warszawie oraz National College of Art and Design w Dublinie. Zajmuje się projektowaniem mebli i przedmiotów wyposażenia wnętrz zarówno do produkcji przemysłowej jak też krótko seryjnej. Poza współpracą z przemysłem tworzy obrazy malowane autorskimi narzędziami oraz projekty z pogranicza sztuki. Jego projekty można było oglądać na międzynarodowych wydarzeniach od Berlina, Mediolanu i Londynu po Nowy Jork, Hongkong i Japonię.

iza_brola_ciesluk__optimized.jpg

Izabela Brola-Cieśluk

Absolwentka Wzornictwa na Wydziale Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współwłaścicielka studia projektowego i marki  Brola-Bukowska. Twórczyni wzornictwa meblowego i przemysłowego, jak również projektantka instalacji artystycznych, systemów identyfikacji wizualnej i architekt wnętrz. Oprócz pracy indywidualnej zarządza procesami i grupami twórców elastycznie dostosowując je do skali projektu - efektem takich procesów jest np. nagroda Top Design 2019, prezentacja na targach Salone del Mobile, nagroda KTR.​

_DSC8287-2-Edit (1)_edited.jpg
_dsc8062-(1)_optimized.jpg
modelina-portret-2_optimized.jpg

Mode:lina  

Pracownia projektowa założona w 2009 roku przez Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka, dwóch studentów architektury na poznańskiej ASP. Swoje doświadczenie i podejście do architektury zdobywali w holenderskim studiu Liong Lie/123DV w Rotterdamie. Od kilkunastu lat prowadzą własne studio projektowe tworząc projekty wnętrz, które gościły na stronach ponad 200 wydawnictw krajowych i międzynarodowych oraz zdobywały nagrody w licznych międzynarodowych i krajowych konkursach.

_DSC8407 (1)_edited.jpg
p&s_portret-2-(1)_optimized.jpg

Pawlak&Stawarski 

Studio projektowe założone przez Bartłomieja Pawlaka i Łukasza Stawarskiego. Od 2014 r. zajmują się projektowaniem produktów, łącząc różne cechy charakteru i temperamenty, w swoich projektach chętnie sięgają po naturalne materiały, korzystając zarówno z rzemieślniczych, jak i nowoczesnych technologii. Ich studio w 2020 r. znalazło się na liście najlepiej zapowiadających się młodych biur projektowych wyselekcjonowanych z całego świata przez Dezeen.

witamina_d_gosia_igor-(1)_optimized_edited.jpg

WITAMINA D  

Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz - absolwenci Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, od 2013 roku współtworzą studio projektowe i autorską markę WITAMINA D, w której można znaleźć kolekcje mebli i dodatków tworzonych ze szlachetnych materiałów, we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami. Projekty duetu WITAMINA D pokazywane były na wielu wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Mediolanie, Pekinie, Londynie, Eindhoven.

_DSC8588.jpg
bottom of page